Żołądek podatny na rozdmuchiwanie

przełyk:prawidłowy ,linia z:prawidłowa w poziomie górnych fałdow żołądkowych,wpust:prawidłowy,jeziorko śluzowe; wypelnione żółcią,żołądek podatny na rozdmuchiwanie, dno i okolica podwpustowa w inwersji:prawidlowa,trzon:prawidlowy,kąt:prawidlowy,częsc przedodźwiernikowa:inkrustowana żółcią,odżwiernik:prawidlowy,opuszka dwunastnicy:prawidlowa,czesc pozaopuszkowa:prawidłowa Wnioski : gastropatia żółciowa . Chcialbym żeby ktoś zintepretował ten wynik mam zolty jezyk i palenie wgardle. Dziekuje

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Opis badania sugeruje zarzucanie treści żółciowej z dwunastnicy do żołądka i następowe zapalenie błony śluzowej. Może to być przyczyną opisanych objawów. Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego.