Zoloft a picie alkoholu

Za 3 tyg moja kuzynka 16 lat, ma imprezę u znajomych - na pewno nie obejdzie się bez alkoholu czy amfetaminy, a ona nie odmówi. Ona bierze Zoloft 1,5 tabletki dziennie. Czy lepiej żeby odstawiła na te 3 tyg te tabletki, a później kontynuowała terapię, żeby już przerwała całkiem, czy żeby nie odstawiała i mimo to coś wypiła czy wzięła ? Co stanowi większe zagrożenie ? Z imprezy nie zrezygnuje na 100 %. Czuję się za nią odpowiedzialna, bo jedynie mi wszystko mówi, więc nie chcę skarżyć na nią.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Kuzynka nie powinna łączyć leków z narkotykami czy alkoholem. W przypadku braku wpływu na osobę nieletnią należy zawiadomić o wszystkim jej prawnych opiekunów.