Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 3 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zoloft a używki

Witam. Robię imprezę sylwestrową dla znajomych. Na pewno będzie alkohol, spodziewam się też, że znajomi przyniosą amfetaminę. Ale na tej imprezie będzie też moja kuzynka - jedyna nieletnia w tym towarzystwie, 16 latka. Znając ją nie będzie chciała zrezygnować z używek, tylko że ona bierze takie tabletki Zoloft - 1 tabletka dziennie i nie wiem jak to by się miało do sytuacji. Czy przy tych lekach mogła by wypić kilka kieliszków, albo np. dwa piwa ? I jak z amfetaminą ? Jakie jest zagrożenie ?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Co to jest hiperlipidemia?

Hiperlipidemia jest zaburzeniem gospodarki lipidowej organizmu i stanowi ważny czynnik rozwoju miażdżycy. Jest to rezultat siedzącego trybu życia, nieprawidłowego odżywiania, nadwagi, ale też wynik predyspozycji genetycznych. Hiperlipidemia posiada swoje odmiany, o czym opowiada kardiolog dr Piotr Gryglas.

Branie narkotyków zawsze niesie za sobą ryzyko poważnego uszczerbku na zdrowiu, nawet u ludzi zdrowych. Natomiast praktycznie każdy lek p-depresyjny ma niebezpieczne działanie w połączeniu z alkoholem.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety