Żółta flegma w gardle

Od pół roku mam żółtą flegme w gardle, którą muszę często odchrzakiwac, inaczej pojawia się chrypka. Do tego katar spływający po gardle, który muszę łykac. Byłam u 2 laryngologów, miałam robione TK zatok-oznaki przewlekłego zapalenia zatok, wymaz z gardła i z nosa- pneumokokki i gronkowiec, dostalam antybiotyk Elobact na 10 dni. Nie ma poprawy. Palę od 8 lat, staram się rzucić. Powinnam wykonać jeszcze jakieś badanie czy to może od palenia? Mieszkam w Berlinie.

Aleksander Ropielewski

Zakres wykonanych badań jest wystarczających. Obecnie wskazane rozpoczęcie leczenia przewlekłego zapalenia zatok pod opieką laryngologa. Palenie zdecydowanie sprzyja przewlekłemu zapaleniu zatok, dlatego warto spróbować ograniczyć lub rzucić palenie.