Żółta plama na wybijającej się jedynce u niemowlaka

u mojego 7 miesięcznego synka na wybijajacej się górnej jedynce zauważyłam małą żółtą plamkę, była już na ząbku choć ten dopiero wybił się w 1/3 plamka jest delikatnie po lewej ale nadal blisko środka ząbka, nie dotyka zadnej z szczeliny miedzy zębowych. Zatanawiam sie co to moze być ząbki myjemy raz dziennie pastą elmex, staramy się o nie dbać. Czy to może być próchnica bo tego się bardzo obawiam...? Pytałam stomatologa czy przyjść z dzieckiem powiedział jednak że u takiego malucha nic się nie

Zawsze może udać się Pani z dzieckiem do gabinetu stomatologicznego, niezależnie od jego wieku, na kontrolę. Owszem, nie zawsze można przeprowadzić zabieg, ale zawsze można obejrzeć ząbki.