Żółta sperma - czy to normalne?

Witam ;) Mam 14 lat i podczas wytrysku mam żółtą spermę, ale tylko jak wytrysk poleci na papier lub chusteczkę. Bardzo się tym przejmuję. Czy oznacza to bezpłodność, czy co ?? A może żółta sperma oznacza jakieś dolegliwości? Chorobę? Czy powinienem się z tym do kogoś zgłosić? Nie wyobrażam sobie, aby o tym z lekarzem rodzinnym rozmawiać. Nie wiem czy wcześniej sperma miała taki kolor. Nie sprawdzałem. Dopiero niedawno to zauważyłem. Trochę wstyd o tym mówić, ale się martwię i denerwuję. Proszę konkretną odpowiedź specjalisty. Czy powinienem wykonać jakieś badania? A może wystarczy branie jakiś tabletek i wszystko wróci do normy. Z góry dziękuję.
14 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Pozornie żółte zabarwienie nasienia może wynikać z dłuższego czasu abstynencji seksualnej. Jest to bardziej widoczne na białym tle jak np. chusteczka higieniczna. Kolor nasienia jest zmienny od białego po kremowy lub lekko żółtawy.
Wydaje się, że przyczyną takiego zabarwienia jest koncentracja ejakulatu, który zmienia się w zależności od częstości ejakulacji.
Trudno doszukiwać się tutaj objawu bezpłodności, prawdopodobnie nie ma powodów do obaw.

Redakcja abcZdrowie.pl