Żółta wydzielina z ucha u 11-miesięcznego dziecka

Moje dziecko jest w wieku 11 miesiecy. Wycieka mu z ucha przejrzysta jasno żółta wydzielina. Nie ma gorączki. Jest w dobrej formie. Zanim zaczął wyciekać płyn było bardzo niespokojne i płaczliwe. Teraz jest znowu spokojne. Wcześniej przeszło lekką infekcję wirusową - katarek, kaszelek. Teraz to minęło, w płucach ma czysto. Czy konieczne jest podanie antybiotyku? Antybiotyk to straszna trucizna. Czy nie lepiej zaczekać? Czy musi dojść do zakażenia bakteryjnego ? Czy ucho samo sobie poradzi?

Kochana, to może być tylko banalna woskowina wypływająca z przewodu słuchowego po kąpieli dziecka. Ale licho nie śpi. Zbadaj to uszko u dobrego specjalisty z zakresu laryngologi dziecięcej, mężczyzny.