Żółtaczka i wynik badania USG jamy brzusznej

Moja sistra 44 lata "wylądowała" w szpitalu z powodu żółtaczki.i dolegliwościami bólowymi nadbrzusza. W badaniach podwyższony poziom bilirubiny przy niskich parametrach zapalnych. USG jamy brzusznej w dniu przyjęcia na oddział chirurgi ogólnej 16-03-16 r . Wątroba prawidłowej wielkości z cechami stłuszczenia miąższu ,bez zmian ogniskowych .Pęcherzyk żółciowy obkurczony ,zanikowy. PŻW śr.10 mm. W głowie trzustki zmiana hypoechogeniczna śr.30x21 mm.Przewód Virsunga w dystalnej części śr.4 mm.

Taki wynik nie świadczy o niczym konkretnym poza podejrzeniem w USG jakiejś zmiany w zakresie głowy trzustki co może wywoływać żółtaczkę. W takich wypadkach zaleca się pogłębienie diagnostyki o TK jamy brzusznej. O dalszym postępowaniu musi zadecydować lekarz prowadzący.