Żółtaczka mechaniczna i rak żołądka, przełyku oraz śledziony

Witam mój tata dostał żółtaczki mechanicznej ponieważ guz naciska na wątrobe tak lekarze z odzialu chirurgicznego powiedzieli onkolog stwierdził raka żoładka przełyku i śledziony ale nie może podjąć leczenie do póki nie zostanie usunięta ta żóltaczka nie wiemy już co robic żaden lekarz nie chce nam pomóc w naszej miejscowości może sa nowe metod usuwania żółtaczki mechanicznej jesli jej nie zwalcza szybko lekarz onkolog mowi ze nie bedzie szans nawyleczenie prosze o pomoc
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Jeżeli przyczyną żółtaczki mechanicznej jest ucisk guza na przewody wyprowadzające żółć z wątroby to leczeniem jest usunięcie masy guza.
Z opisu wnioskowałabym, że leczenie w tym przypadku będzie miało jedynie charakter paliatywny i możliwe, że dla taty ryzyko związane z operacją jest zbyt duże. W związku z powyższym jedyne co przychodzi mi na myśl to próba skonsultowania przypadku taty w ośrodku o jak najwyżeszej referencyjności czyli klinice chirurgii onkologicznej któregoś z Uniwersytetów Medycznych.