Żółtaczka u 9-tygodniowego dziecka

Synek na skończone 9 tyg. i nadal ma żółtaczkę. Po urodzeniu okazało się ze mam z synek konflikt grup krwi w układzie AB0. Czy wynik krwi jest prawidłowy dla 9 tyg syna? bilirubina 7.8mg/dl, ALAT 67,6 IU/L, ASPAT 78,3 U/L, GGTP 78,6U/L. Czy cos grozi synkowi przy takim wyniku i utrzymującej się dłużej żółtaczce? Ze szpitala po tyg pobycie syn miał bilirubinę wynoszącą 10 mg/dl. Zaznaczę, że karmię piersią i u mnie występuje podejrzenie zespołu Gilberta ( bilirubina ok. 1.5 mg/dl).

Należy przerwać na 24-36 godz karmienie poersią./ Karmić mlekiem modyfikowanym/ Pokarm ściągać i wylewać.
Po tym okresie można wrócić do karmienia piersią.
Powinien to jednak zaordynować lekarz, który dziecko zobaczy, poniewa mogą być też inne przyczyny żółtaczki w tym wieku.
Pozdrawiam L Plisiecka