Żółte, grube i pofałdowane paznokcie u stóp

Witam. Od kilku lat mam problem z dużymi paznokciami u stóp.Wstydziłam się iść do lekarza. Są one żółte, grube, pofałdowane i nie rosną. Dotyczy on tylko dużych palców, wszystkie inne są w porządku, rosną i mają normalny kolor i strukturę. Ostatnio zauważyłam, że one nie trzymają się skóry, od połowy są oderwane, nie mam pod nimi żadnych zmian, krwi, nic. Po prostu tak jakby można było go zdjąć z palca bo od połowy się nie trzyma. Boję się, że odpadnie. A jeśli tak to czy odrośnie? POMOCY

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany mogą być spowodowane grzybicą. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Wskazana jest wizyta u lekarza dermatologa.