Żółte plamy przed oczami u 25-latka

Przed oczami widzę dwie żółte plamy. Są one umiejscowione zawsze w tym samym miejscu, mniej więcej pośrodku pola widzenia. Nie ma znaczenia czy patrzę tylko lewym czy tylko prawym okiem i tak widzę te dwie plamy w tych samych miejscach. Najlepiej są widoczne na jasnym tle ekranu lcd, szczególnie jak poruszam głową albo monitorem. Mam też nierówne źrenice. Byłem u okulisty, który wykonał szereg badań i stwierdził, że z oczami wszystko ok. Miałem też TK głowy, które nic nie wykazało. Mam 25 lat.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
jeżeli okulista wykluczył zaburzenia ze strony oczu, a zwłaszcza siatkówki, to wskazane jest badanie neurologiczne.
Wskazane również byłoby (o ile nie zostało wcześniej wykonane) badanie pola widzenia i tomografia siatkówki (OCT).
Jeżeli plamy widoczne są niezależnie od używanego oka i zawsze w tym samym miejscu, to przyczyną może być zarówno uszkodzenie siatkówek obu oczu w tym samym miejscu (np. silnym światłem, laserem), jak i uszkodzenie kory wzrokowej mózgu.