Żółte płynne upławy po porodzie

Witam;)
8 tygodni temu urodziłam syna w wyniku cesarskiego cięcia. Dziecko karmię jedynie piersią. Po 7 tygodniach po porodzie dostałam pierwszą miesiączkę. Trwała ona cale 7 dni i była dość obfita. Teraz od jej zakończenia, czyli od 2 dni, mam żółte, półpłynne, bezzapachowe upławy.
O czym mogą one świadczyć? Czy powinnam udać się ponownie do mojego ginekologa?
Dodam jeszcze, że od 2 tygodni, tj. od wizyty kontrolnej u lekarza po porodzie, biorę tabletki antykoncepcyjne dla matek karmiących.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wydaje mi się, że ta wydzielina jest efektem zażywanej antykoncepcji. Tabletki jednoskładnikowe zawierają progestagen, pod wpływem którego powstawać może w szyjce macicy śluz podobny do tego z drugiej fazy cyklu, czyli białawy lub żółtawy, niezbyt obfity i nieciągnący się. Jeśli jednak wystąpią jakieś dodatkowe, niepokojące objawy, wydzielina zacznie cuchnąć, pojawi się gorączka, to należy się udać do lekarza ginekologa, gdyż będzie to świadczyć o infekcji i stanie zapalnym.

Pozdrawiam serdecznie!