Żółtobrązowe upławy i świąd pochwy

Witam, chciałam spytać co mi jest. 2 tygodnie mam żółtobrązowe upławy, występuje też swędzenie, czasem upławy zmieniają kolor na biały i wyglądają jak żel. Dwa lata temu miałam wycięte pół jajnika z powodu torbieli, boję się, że to może być znowu coś z jajnikiem, ponieważ czasami też bolą mnie jajniki. Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Możliwe, że cierpi Pani na infekcję pochwy. Powinna Pani udać się na wizytę do ginekologa, który po zbadaniu Pani i obejrzeniu wydzieliny będzie mógł postawić diagnozę i przepisać odpowiednie leczenie. Upławy nie są raczej związane z ewentualną torbielą jajnika. Pobolewanie w podbrzuszu nie musi być oznaką niczego złego, może Pani np. odczuwać bóle związane z miesiączką bądź owulacją. W badaniu ginekologicznym i USG przezpochwowym lekarz oceni również, czy nic złego nie dzieje się w obrębie macicy i jajników, tak by była Pani o to spokojna.

Pozdrawiam serdecznie!