Żółty nalot na języku w trakcie leczenia trądziku

Witam! Od 9 dni biorę metronidazol w czopkach: 2 razy dziennie po 1 czopku (500g) i tetracyclinę (250g) 4 x dziennie po 2 tabletki przez pierwsze 10 dni, a potem zmniejszać dawkę, które dermatolog mi przepisał na trądzik pospolity. Do tego dokupiłam probiotyk diclofor 60. Ale od 3 dni zauważyłam zmianę na języku, jest chropowaty, pokryty żółtym nalotem i mam wrażenie jakby mnie trochę piekł. Tę kuracje antybiotykową muszę stosować 2 miesiące. I teraz mam obawy czy powinnam to brać dalej, czy zaprzestać kuracji. Nie wiem, czy to jest grzybica czy podrażnienie. Przed samą kuracja zrobiłam morfologię krwi (OB, mocz, cukier, TSH) i panel wątrobowy. Wszystkie wyniki wyszły bez zastrzeżeń. Mam nadzieję, że przez tę kurację nie popsuję sobie zdrowia. Proszę o poradę, co w tym przypadku mam zrobić. Lipidogram mój: Cholesterol całkowity - 149,00 mg/dl; Cholesterol HDL 53,00 mg/dl; Cholesterol LDL 87,00 mg/dl; Trójglicerydy 45,00 mg/dl; AST 14 U/1; ALT 16 U/1; Żelazo 83,0.

Witam!
Podczas stosowania antybiotykoterapii ogólnoustrojowej o szerokim spektrum istnieje ryzyko rozwoju infekcji grzybiczej. Trudno ocenić na podstawie samego opisu czy zauważona zmiana i objawy są spowodowane infekcją np drożdżakową. Nie można tego wykluczyć. W związku z tym proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu badania fizykalnego. W tej chwili nie można stwierdzić nic więcej niż to, że przedstawione wyniki badań laboratoryjnych znajdują się w normie. Pozdrawiam serdecznie!