Żółty osad na języku i sposoby jego diagnozy

Od dłuższego czasu (kilkanaście miesięcy, może dłużej) na języku utrzymuje mi się żółtawy osad. Nie mam żadnych innych objawów chorobowych ani innych objawów ogólnych (np nieświeży oddech). Lekarz rodzinny po oglądnięciu stwierdził, że to nie grzyb, ale wymaz nie był pobrany. Czy powinienem to dalej diagnozować, jeśli tak, to u jakiego specjalisty i na co może taki osad wskazywać? Jeśli to nie choroba, to jaka może być przyczyna?

Witam! Nalot na języku może być związany z patologią w zakresie górnego odcinka przewodu pokarmowego (refluks żołądkowo-przełykowy, choroba wrzodowa) lub nieprawidłowym sposobem odżywiania się. Jeśli jednak lekarz POZ po przeprowadzeniu bezpośredniego badania nie stwierdził żadnych nieprawidłowości prawdopodobnie nie ma powodów do niepokoju.