Żółty osad na zębach u 12-miesięcznego dziecka

Mój 12 miesięczny syn ma dolnych jedynkach od linii dziąseł żółty osad. Mam wrażenie,że dziąsło w miejscu stykania się ząbków jest leciutko odchylone i może trochę zaczerwienione. Mimo szczotkowania ( na tyle na ile pozwoli) szczoteczką i pastą osad nie ustępuje ( pierwszym razem gdy zauważyłam coś takiego pomogła pielęgnacja i osad zniknął - pojawił się ponownie kiedy zaczęły się problemy z myciem). Nie dostaje herbat, soków tylko wodę, nie je słodyczy, pije mm. Co mogę zrobić aby osad zniknął?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza stomatologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.

Nadmieniła Pani, że pojawiły się problemy z myciem zębów oraz, że mimo starań osad nie znika. Jedynym rozsądnym wyjściem będzie wizyta w gabinecie stomatologicznym i usunięcie złogów przez lekarza. Przy okazji Pani syn odbędzie wizytę adaptacyjną.