Żółty śluz i zanik miesiączki po odchudzaniu u 13-latki

Witam. mam 13 lat . Miesiączkuje już od 2 lat. Na początku wakacji zaczełam się odchudzać i dużo ćwiczyć, i to od tamtej pory nie dostałam miesiączki już 2 miesiące i kilka dni. Na bieliźnie mam żolte ślady śluzu ale miesiączki ani rusz. Trochę się boje co sie ze mną dzieje ? co mam robić ? 0.o Dziękuje za odp i pozdrawiam..

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyczyną zaniku miesiączki może być nierozsądne, zbyt intensywne odchudzanie. Nie można jednak wykluczyć innych przyczyn braku krwawienia takich jak zaburzenia hormonalne, czy stres. W okresie dojrzewania mogą występować nieregularne cykle ze względu na wahania poziomu hormonów. Jeśli krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa. W związku z tym, iż jesteś nieletnia na wizytę będziesz musiała udać się z rodzicem.