Żona podejrzewa mnie o zdrady

Mam 52 a żona 51 lat. Od pewnego czasu mam poważne problemy z żoną, która nieustannie podejrzewa mnie o zdrady, flirtowanie z innymi kobietami oraz brakiem zainteresowania jej osobą. Żona jest w okresie menopauzy ma bardzo częste uderzenia gorąca i bardzo chwiejny nastrój. Mam problemy z erekcją i bardzo przeżywam nieudany stosunek i w pewnych momentach staram się go unikać. Żona ma bardzo wysoki temperament i było bardzo pięknie jak codziennie o godz., pierwszej w nocy odbywaliśmy stosunek niestety trwało to ok. miesiąca, potem nie dawałem już rady i zaczęły się podejrzenia. Przy następnych próbach odbycia stosunku słyszałem tylko "nie trzeba". Teraz mam zagrożenie rozwodowe (przyznaję nie byłem święty w naszym 30-letnim pożyciu, ale nigdy żony nie zdradziłem) i nie bardzo wiem co mam dalej robić oprócz wizyty u psychologa.

Witam! Zaburzenia erekcji to problem nie tylko mężczyzny, ale także kobiety, ponieważ dotyka sfery seksualnej obojga partnerów. Warto, żeby Pan zgłosił się z tym problemem do lekarza, najlepiej seksuologa. Zaburzenia erekcji w większości przypadków są spowodowane innymi problemami zdrowotnymi, np. chorobami układu krwionośnego, cukrzycą itp. Warto z żoną szczerze na ten temat porozmawiać. Menopauza i związane z nią zmiany hormonalne może nasilać emocjonalne reakcje żony, co nie oznacza, że straciła ona zdolność do racjonalnego wglądu w sytuację. Rozmowa o Pana problemie może dać żonie możliwość zrozumienia Pana sytuacji oraz pomóc Państwu poradzić sobie z wynikłymi w relacji trudnościami. Warto zaproponować żonie wspólną wizytę u seksuologa. Razem moglibyście porozmawiać ze specjalistą i wzajemnie siebie wysłuchać. Byłaby to także możliwość zdobycia rzetelnych informacji na temat zaburzeń sfery seksualnej, przez co żona może zmienić zdanie na temat Pana zachowania i rzekomych zdrad. Jeśli rozmowy oraz konsultacje specjalistyczne nie wpłyną na poprawę sytuacji w Państwa relacji, to warto skorzystać z pomocy terapeuty małżeńskiego. Panu samemu polecam wizytę u lekarza seksuologa lub urologa, bez względu na to, czy żona zgodzi się na konsultację z Panem czy też nie. Taka konsultacja może pomóc zdiagnozować problem i odpowiednim leczeniem wpłynąć na poprawę Pana funkcjonowania seksualnego. Pozdrawiam