Zostać czy odejść...?

Od prawie roku jestem w homoseksualnym związku ze starszym od siebie mężczyzną. Różnica wieku 15 lat. Od kiedy tylko pamiętam, zawsze borykałem się ze swoją orientacją i miewałem wielokrotnie złe samopoczucie i wewnętrzne rozdarcie. Podczas tych 11 miesięcy nabrałem dystansu do życia i siebie samego, ale myśl, że jestem z facetem przyprawia mnie często o smutek. Mój partner był ponadto 10 lat z kobietą i ma już nieco inne wyobrażenia i oczekiwania, chociażby zważając na różnicę wieku. Bardzo bym się ucieszył, gdyby ktoś mi odpisał.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Jan Karol Cichecki

Witam,

w tytule Pana listu zawarta jest wątpliwość i pewnego rodzaju pytanie. Wydaje mi się, że jest Pan świadomy, że na to pytanie musi Pan sam sobie odpowiedzieć - nikt przecież takiej decyzji nie jest w stanie podjąć za Pana. Istnieją jednak pewne sposoby ułatwienia sobie takiej decyzji. Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem mogłaby być próba wynotowania sobie potencjalnych plusów i minusów, rzeczy, które przemawiałyby za oraz przeciw każdemu z tych rozwiązań. Łatwiej jest podjąć decyzję, gdy w spokoju rozważymy wszystkie ewentualności.

Z tego, co Pan napisał, mogę przypuszczać, że ma Pan pewne wątpliwości, co do swojej faktycznej orientacji seksualnej. Może by warto w związku z tym poszukać pomocy psychologa i zastanowić się wspólnie, jakie są Pana oczekiwania odnośnie związków partnerskich?

Pozdrawiam serdecznie