Zostałam napadnięta - jak sobie pomóc?

Ostatnio w pracy zostałam napadnięta, w sumie nic mi się nie stało, ale psychicznie sobie niezbyt radzę, pomimo że biorę leki uspokajające. Co mam zrobić żeby sobie pomóc?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Sytuacja, której Pani doświadczyła może wpływać zarówno na zachowanie jak i na emocje. Oprócz środków farmakologicznych może Pani pomyśleć również o wizycie u psychologa. Zapewne przez jakiś czas będzie utrzymywało się napięcie związane m.in. z lękiem przed przeżyciem podobnej sytuacji. Ważne jest, aby uświadomiła sobie Pani, że była to sytuacja przypadkowa, a nie celowa napaść na Panią (każdy może paść ofiarą napadu). Warto również pomyśleć o udziale w zajęciach w grupie wsparcia dla osób w podobnej sytuacji.
Zachęcam jednak do tego, aby o swoich obawach porozmawiała Pani z psychologiem, ponowne "przeżycie" poprzez rozmowę i przepracowanie sytuacji powinno zmniejszyć lęk.
Pozdrawiam