Zrazik. Co to ma znaczyć?

Miałam USG piersi - okazało się, że wszystko jest w porzadku, ale powodem tego badania był wykryty przezde mnie guzek. Po pozytywnym wyniku USG zapytałam lekarza, dlaczego wyczuwam ten guzek w jednej piersi, a w drugiej nie - powiedział, że to może być mały zrazik. Co to oznacza, jeżeli na USG nie wykryto żadnych zmian? Czy będę miała to cały czas? I czy nie muszę się obawaiać? Mam go cały czas, nawet po miesiączce, a badanie było wykonywane przed okresem. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Pierś składa się ze zrazików, czyli skupisk gruczołów produkujących mleko oraz tkanki tłuszczowej. Zatem to, co Pani wyczuwa jest elementem prawidłowej budowy piersi. Pierś rzadko jest jednorodna, zwłaszcza, np. u osób posiadających niewielkie piersi, gdzie jest mało tkanki tłuszczowej. Proponuję regularną kontrolę u lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie