Mężczyzna , 24 lata Mam zrosty jelitowe po operacji wycięcia wyrostka i w ich wyniku przewężenie pod blizną, tzw. zwężenie światła jelita. Innymi słowy, mam niepełną niedrożność. Mam przez to mnóstwo dolegliwości - zwłaszcza w nocy i z samego rana ogromne kucie i napieranie w żołądku, przelewanie problemy z "niepełnym" wydalaniem. Od kilku miesięcy mam w zasadzie idealną dietę, ale to nie pomaga, a błonnik raczej w tym wypadku tylko pogarsza sprawę. Czy mogę się podjąć zabiegu i jakie ryzyko się z nim wiąże?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • KolonoskopiaKolonoskopia polega na wprowadzeniu przez odbyt do jelita grubego miękkiego giętkiego instrumentu, dzięki któremu jest możliwe obejrzenie śluzówki jelita grubego.
  • Niedrożność jelita – Niedrożność jelit to choroba, która polega na zablokowaniu przechodzenia treści pokarmowej przez jelita. Może wystąpić niedrożność mechaniczna, gdy pojawiają się przeszkody w jelitach lub niedrożność porażenna, czyli zatrzymanie prawidłowej czynności jelit.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: