Zrosty jelitowe po operacji wycięcia wyrostka

Mam zrosty jelitowe po operacji wycięcia wyrostka i w ich wyniku przewężenie pod blizną, tzw. zwężenie światła jelita. Innymi słowy, mam niepełną niedrożność. Mam przez to mnóstwo dolegliwości - zwłaszcza w nocy i z samego rana ogromne kucie i napieranie w żołądku, przelewanie problemy z "niepełnym" wydalaniem. Od kilku miesięcy mam w zasadzie idealną dietę, ale to nie pomaga, a błonnik raczej w tym wypadku tylko pogarsza sprawę. Czy mogę się podjąć zabiegu i jakie ryzyko się z nim wiąże?

Witam. Wszystko to trzeba rozważyć wspólnie z chirurgiem przewodu pokarmowego. Takie blizny się zdarzają i jeśli prowadzą do niepełnej niedrożności, to trzeba temu zapewne operacyjnie zaradzić.