Zrosty po usunięciu mięśniaka a ciąża

12 lat temu usunięto mi miesniaka 3cm. Przez cały czas po operacji stosowalam antykoncepcję hormonalna z małymi przerwami.Obecnie mam 37 lat i odstawilam tabletki. Przez te 12 lat nic mnie nie bolało ,cytologia robiona miesiąc temu . Tu gdzie mieszkam nie robią usg od tak sobie na życzenie . Powiedziano mi ,ze skoro nic mnie boli to nie potrzeba. Chodzi mi o zrosty pooperacyjne i ewentualne odrastanie miesniakow po tak długim czasie . Czy mogłabym jeszcze urodzić zdrowe dziecko?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jeżeli zabieg usunięcia mięśniaków przebiegł bez powikłań to najprawdopodobniej istnieje możliwość w ciążę, wskazany jest jednak mimo wszystko wcześniejszy kontakt z ginekologiem (w ramach wizyty kontrolnej). Wobec braku dolegliwości samo USG nie musi zostać obowiązkowo wykonane, ale badanie ginekologiczne już tak.