Zrzucanie kilogramów a niedoczynność tarczycy

Witam. Zdecydowałam się na pomoc dietetyka w zrzuceniu kilogramów. Dietetyk zlecił mi wykonanie podstawowych badań w tym poziomu TSH. Mój wynik to :3.49 a norma jest do 4.2. Dietetyk polecił udanie się do endokrynologa i wykonanie dodatkowych badań. Czy naprawdę ten poziom może świadczyć o niedoczynności tarczycy i powinnam zasięgnąć porady endokrynologa?

Oznaczenie poziomu TSH to zbyt mało, aby określić czy tarczyca działa prawidłowo. Aby mieć pełen obraz należy wykonać również badanie fT3 i fT4. Może być tak, że pomimo prawidłowego wyniku TSH, pozostałe wyniki będą wskazywały np. na niedoczynność tarczycy. Endokrynolog prawdopodobnie skieruje Panią na te właśnie badania. Warto je zrobić, ponieważ bardzo wiele osób cierpi na choroby tarczycy nie zdając sobie z tego sprawy