Zrzucanie zbędnych kilogramów po ciąży

witam mam 22 lata i urodziłam 12 dni temu własnymi siłami, w ciąży przytyłam 22kg, teraz zostało mi 12kg, czy mogę zacząć już ćwiczyć i jakie ćwiczenia są najlepsze na zrzucenie kilogramów z bioder i ud?

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Z intensywnymi ćwiczeniami proponowałabym jeszcze zaczekać, aby nie naderwać szwów. Warto skupić się na racjonalnych wyborach żywieniowych, unikając wszelkiego rodzaju słodyczy i kalorycznych przekąsek typu chipsy, paluszki, solone orzeszki itp.W kwestii ćwiczeń, po uzgodnieniu z lekarzem gotowości do ich rozpoczęcia, warto wprowadzić poniższe zestawy:
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-uda-i-posladki
pozdrawiam

Witam
Jeżeli nie ma przeciwskazań to po miesiącu można zacząć delikatne ćwiczenia, ogólnie ćwiczenia wzmocnią mięśnie, ale do zrzucenia wagi należy wprowadzić ćwiczenia aerobowe bieżnia, rowerek, ale z tymi ćwiczeniami powinna Pani jeszcze poczekać miesiąc. Proszę napisać co Pani je, to podam kilka wskazówek dietetycznych.

Witam serdecznie,
Pierwsza gimnastyka to przede wszystkim delikatne ćwiczenia Kegla oraz mięśni stóp. Po trzech tygodniach można rozpocząć wzmacnianie mięśni brzucha. Tyle, że ćwiczenia należeć muszą do tych niewyczerpujących – na początek może to być najzwyklejsze spinanie mięśni brzucha. Po okresie połogu ( po upływie 6 tygodni)- organizm jest już w stanie na poziomie tego z przed ciąży, tak więc rany porodowe są zagojone, a i energii jest dużo więcej. To moment kiedy świeżo upieczone mamy mogą pozwolić sobie na wzmożoną aktywność fizyczną. Do tych najbardziej zalecanych zalicza się pływanie i spacerowanie. Warto również rozejrzeć się za klubami fitness które w swojej ofercie mają zajęcia dla mam z dziećmi w okresie niemowlęcym. Jeśli karmi Pani naturalnie proszę pamiętać o tym, że maleństwo powinno być przystawione do piersi tuż przed ćwiczeniami. Jeśli chodzi o Panią proszę zadbać o jak najwygodniejszy strój. I najważniejsze proszę wsłuchać się w swoje ciało, ono same określi rytm w którym najlepiej będzie Pani wrócić do formy.
Trzymając kciuki, pozdrawiam