Zrzucenia tkanki tłuszczowej z brzucha

Witam. Ważę 65,5 kg wzrost 170 cm. wiek 36 lat. Mimo niskiej wagi mam trochę tkanki tłuszczowej na brzuchu. Chciałbym zrzucić ok 2 do 3 kg. Tak aby nie spalić tkanki mięśniowej. Można prosić jakiś jadłospis na np tydzień co i ile mogę jeść. 4razy w tygodniu staram się kręcić na rowerku 1 godzinę na czczo. Tętno średnie ok 140. Chciałbym zrzucić max 1 kg na tydzień. Niestety przeczytałem aby zrzucić brzuch trzeba zrzucić ok 90 % tkanki z całego organizmu.

Witam Pana,

Pisze Pan, że że chce zrzucić tkankę tłuszczową bez ingerencji w masę mięśniową więc po pierwsze z pewnością nie powinien Pan jeździć na rowerku na czczo!! Istnieje zbyt duże ryzyko spalania mięśni. Z rana nie ma Pan zapasów energii i organizm może zacząć spalać mięśnie.
Co do jadłospisu to musiałbym mieć więcej informacji na Pana temat, aby dieta była jak najbardziej indywidualna, ponieważ tylko taka daje pożądane efekty. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłby Pan zainteresowany zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinien Pan skupić się na regularności posiłków(5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinien Pan również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pana dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk