Zrzucenie 5 kg w racjonalny sposób

Mam 18 lat, ważę 55 kg przy wzroście 165. Chciałabym zrzucić 5 kg w zdrowy sposób, tak by moja koncentracja i umysł jakoś nie ucierpiał na tym. Zastanawiałam się nad dietą Dukana, ale ponoć niekorzystnie wpływa na nasz mózg, więc zrezynowałam. Czy mogłabym dostać jakieś wskazówki co do tego jak mam się odżywiać, czy coś ćwiczyć (co i jak często)? I po jakim czasie mogłabym zobaczyć jakieś efekty? Pozdrawiam. :)

Witam! Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Odradzam stosowania diet niefizjologicznych np. diety Dukana. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Dzień dobry, jak sama Pani napisała, chce Pani zrzucić 5kg w zdrowy sposób, więc żadna dieta jednostronna czy eliminacyjna nie wchodzi w grę. Najlepiej jest wprowadzić w życie zasady zdrowego racjonalnego żywienia które nie tylko pozwolą osiągnąć pożądaną wagę ale również, stosowane już zawsze, utrzymać ją na stałe. Najważniejsze jest spożywanie 4-5 posiłków dziennie w odstępach 3-4h. Dzień zawsze zaczynamy od śniadania a ostatni posiłek jemy na 2,5-3h przed snem. Zdrowa dieta powinna obfitować w produkty zbożowe pełnoziarniste - ciemne pieczywo, kasze, ciemny ryż, makaron pełnoziarnisty. Ważne w diecie są również warzywa zwłaszcza jedzone w formie surowej - dają poczucie sytości, dostarczają witaminy, składniki mineralne oraz błonnik a także owoce. 1-2 razy w tygodniu w jadłospisie powinna wystąpić ryba oraz nasiona roślin strączkowych. Bardzo ważna jest również odpowiednia podaż płynów, 2 litry płynów nie niosących kalorii to minimum, które powinno się spożywać. Z diety należny wykluczyć żywność wysoko przetworzoną, przekąskową, fast food oraz słodycze. Wprowadzenie tych zasad na pewno pozwoli Pani zrzucić zbędne kilogramy, ważne jest żeby zasady te stosowane były już zawsze a nie tylko do momentu uzyskania pożądanej wagi. Proszę spróbować. Pozdrawiam, dietetyk Monika Majcher-Lipiejko

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Prosze ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po 45 minut na tętnie 130. Im więcej ćwiczeń tym szybciej osiągnie Pani wymarzoną wagę. Pozdrawiam