Zrzucić brzuch - jak to zrobić?

Witam. Natrafiłam na tę stronę zupełnie przypadkowo. Postanowiłam napisać, ponieważ nigdzie indziej nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie. Mam 17 lat, wzrost 170 cm, waga 59 kg. Od urodzenia byłam "przy kości". Trzy miesiące temu ważyłam 70 kilogramów. Dowiedziałam się o tym przypadkiem, podczas badania lekarskiego w szkole. Byłam przekonana, że ważę około 65 kilogramów, lecz gdy pielęgniarka powiedziała "70 kg", był to dla mnie szok. Postanowiłam zrzucić zbędne kilogramy. W styczniu zaczęłam kuracje. Nie stosowałam żadnej konkretnej diety, po prostu jadłam zdrowiej i ćwiczyłam. Schudłam 10 kilogramów w trzy miesiące. Teraz cieszę się ze swojej wagi, jednak moim poważnym mankamentem zawsze był brzuch. Tylko na nim mam zmagazynowaną tkankę tłuszczową. Teraz, gdy straciłam na wadze, jestem bardzo nieproporcjonalna. Ręce i nogi mam chude, na ramionach uwidoczniły się kości, jednak brzuch jaki był, taki jest. Wyglądam jakbym była w ciąży. Czy są jakieś specjalne ćwiczenia lub diety, aby skutecznie spalić tą oponę? Chciałabym mieć płaski brzuch i pozbyć się tzw. "boczków". Ćwiczę dwa razy dziennie na orbitreku po 40 minut.
17 LAT ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim nie odchudzaj się już więcej. Nastolatki często są nadmiernie krytyczne w stosunku do swojego ciała. Zaakceptuj się.

Przykładowe ćwiczenia na płaski brzuch to:
• brzuszki proste,
• brzuszki skośne,
• skłony w przód do siadu równoważnego,
• brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
• prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
• unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
• "rowerek",
• zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.
Inne ćwiczenia są dostępne na www.abccwiczenia.pl.

Możesz skorzystać także z zajęć typu aerobik.

Pomocne mogą być masaże brzucha.

Pozdrawiam