Zsunięcie prezerwatywy a konieczność antykoncepcji awaryjnej

Witam, mam pytanie. Od 5 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Do tej pory żadnej nie pominęłam, ale w związku z tym, że od prawie 10 dni męczy mnie biegunka (aczkolwiek zawsze co-najmniej 8h po przyjęciu tabletki) to stosujemy z partnerem dodatkowo prezerwatywy. Niestety, ostatnio prezerwatywa zsunęła się gdzieś do połowy członka. Czy powinnam iść do ginekologa po antykoncepcje "po"?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli stosuje Pani antykoncepcję nie ma obawy o to czy plemniki mogły czy też nie przedostać się do pochwy.

Zaburzenia przewodu pokarmowego mogą osłabiać działanie działanie tabletek antykoncepcyjnych. Bardzo dobrze Pani robi stosując prezerwatywe. Myśle że zsunięcie częściowe prezerwatywy nie stanowi powodu do zmartwienia.