Zsunięcie prezerwatywy po stosunku a prawdopodobieństwo ciąży

Witam. Dzisiaj uprawiałem seks z moją dziewczyną w prezerwatywie, po wytrysku byłem w niej jeszcze przez jakąś minutę. Uprawiając seks ona była na dole, ja na niej. Wyjmując członka zauważyłem, że prezerwatywa jest nałożona do połowy członka, lecz cała góra penisa była zakryta. Przypuszczam, że prezerwatywa zsunęła się lekko przy wyciąganiu penisa, ponieważ byłem już minutę po wytrysku i erekcja nie była taka duża. Czy są duże szanse na zajście w ciążę ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Skuteczność prezerwatywy wynosi około 80-90%. Szanse na ciążę są niewielkie - nie ma powodów do niepokoju.