Zsunięcie prezerwatywy podczas stosunku, zażycie tabletki Escapelle i ból w podbrzuszu a prawdopodobieństwo ciąży

w 13 dc współżyłam z mężem, używaliśmy prezerwatyw, niestety gdy mąż ze mnie wychodził prezerw. się zsunęła i cześć jej zawartości pozostała na moich wargach sromowych, nie minęły nawet 2 minuty i poszłam się umyć, na drugi dzień poszłam do gin, który dokładnie mnie przebadał i stwierdził, że do owulacji już doszło, ale przepisał mi tabletki escapelle tabletkę zażyłam niecałe 12 h niebezpiecznym stosunku w dniu owulacji, od tamtej pory mam lekkie pobolewanie w podbrzuszu, czy tabletka zadziała?

skuteczność tabletki podanej przed owulacja jest około 80% , 72 godziny po owulacji już tylko około 12%. wynika z tego ze nie daje ona pewności 100%. Proszę wykonać test ciążowy lub badanie z krwi BHCG w terminie lub po terminie spodziewanej miesiączki celem wykluczenia ciąży.