Zsunięta prezerwatywa - czy obawiać się ciąży?

Mam obawę, proszę o poradę.

Kochałam się z chłopakiem i nie doszło do wytrysku, ale po sprawie zauważyliśmy, że zsunęła się nam prezerwatywa do połowy. Miałam wtedy dni płodne. Nie wiem, czy kochaliśmy się ze zsunięta prezerwatywą.

Czy mogę podejrzewać ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest małe.

Poglądy dotyczące zdolności do zapłodnienia poprzez plemniki znajdujące się w ejakulacie są różne, wobec tego nawet gdyby doszło do takiego zsunięcia prezerwatywy, że nastąpiłby kontakt preejakulatu ze środowiskiem pochwy to nie ma pewności, że pojawiłaby się możliwość zapłodnienia.

Ostatecznie wykluczenie możliwości ciąży może nastąpić w momencie pojawienia się następnego krwawienia miesięcznego (typowego pod względem obfitości i terminu), a także po wykonaniu testu ciążowego min. po 14 dniach od stosunku.

Redakcja abcZdrowie.pl