Zsunięta prezerwatywa w dniach płodnych

Witam. Współżylem z moja dziewczyną około tygodnia temu i podczas stosunku zsunęła się prezerwatywa. Byłem jeszcze daleko ale zanim sie zorientowałem włożyłem go kilka razy. Okazało sie też ze dziewczyna mogła mieć wtedy dni płodne. Jakie jest ryzyko ciąży?? Bardzo sie boimy oboje. Prosze o pomoc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko ciąży jest bardzo niskie, aczkolwiek istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego. Wynik powinien być wiarygodny około 14 dni po stosunku.