ZUM a antykoncepcja hormonalna

Witam, Z powodu ZUM mam przyjmować poniższe leki Xyvelam, urofuraginum, olfen, defur, furoxin, fefrotabs czy obniżają one działanie tabletek antykoncepcyjnych? Jeśli tak to które?

Witam. Nie ma wiarygodnych badań które potwierdzałyby wpływ na skuteczność antykoncepcyjną tych leków, niemniej jednak ten zestaw leków jest dość niefortunny - pierwsze cztery dość istotnie wpływają na wątrobowy metabolizm co może powodować nietypowe reakcje. Myslę że warto przeanalizować czy olfen I defur są konieczne - czy dolegliwości bólowe są tak szyjne, czy cierpi Pani na nietrzymanie moczu? Proszę przedyskutować to z lekarzem zlecającym