Zupa z kurczakiem na kolację

mam pytanie do dietetyka: ile kalorii ma miseczka zupy ugotowanej na kostce rosołowej + warzywa (marchewka, kalafior, pietruszka) + ugotowane kawałki piersi z kurczaka i ewentualnie niewielka ilość makaronu? Czy to dobry pomysł na kolację?

Witam serdecznie,

Zacznę od przeliczenia kcal zupy, o której Pani pisze:
Będą to wartości średnie, gdyż nie podaje Pani wagi danych składników
kostka rosołowa 20kcal
1marchewka około 12kcal
kalafior porcja około 45kcal
pietruszka duży korzeń około 30kcal
pierś z kurczaka 150g 149kcal
makaron żytni 3łyżki 134kcal

razem: 390kcal

Tego typu zupa może stanowić kolację, ale nie wiem tak naprawdę na czym Pani zależny czy na redukcji wagi, zdrowym odżywianiu czy może przytyciu?
jeżeli chce Pani schudnąć to należny wyeliminować makaron na kolację. Na kolacje unikamy węglowodanów z produktów typu ryż, kasze czy makarony a skupiamy się na białku i warzywach.
z pewnością powinna Pani zrezygnować ze standardowych kostek rosołowych ponieważ to sama chemia, sól i glutaminian sodu. Buliony można robić samodzielnie lub zakupić kostki w żywności ekologicznej.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel.506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Kamila Ziemann Dietetyka

Nie podała Pani dokładnych ilości, ale jeśli będzie to 1 średnia pojedyncza pierś to zupa wyniesie około 350kcal. Pozdrawiam, Kamila Ziemann