Zupełny brak chęci do życia i myśli samobójcze a depresja

Od pewnego czasu mam zupełny brak chęci do życia. Bardzo dużo śpię, praktycznie nic nie jem, nigdzie nie wychodzę ani nie mam ochoty wychodzić. Mam problem ze skupieniem sie na codziennych czynnościach, nawet nie mam siły sie iść wykapać. Czuje sie beznadziejna, odrażająca i wyalienowana. Mam myśli samobójcze przynajmniej 3 razy na dzień i obmyślam plan jak mogłabym odebrać sobie życie. Bardzo często siedzę i długi czas patrzę sie w 1 punkt bez słowa, odcinam sie. Mam 19 lat. Czy mam depresje?

Dzień dobry!

Tak, są to objawy depresji. Proszę zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego, lekarza psychiatry oraz psychologa. Bezpłatny anonimowy numer telefonu zaufania to 116 123.

Pozdrawiam!