Zwapniały oponiak a ból głowy

Witam! Od jakiegoś czasu mam delikatne bóle głowy, umiejscowione od prawej trójki przez oko do skroni, dodatkowo zdarzały mi się zawroty głowy - (już teraz ustąpiły), mdłości, czasami czuję odrętwienie prawej części twarzy łącznie z dziąsłem, zdarza się odrętwienie rąk - nie są w sumie zdrętwiałe ale takie jakby słabsze - zmęczone. Jakiś czas temu zdiagnozowano u mnie migrenę z aurą, zrobiono mi 31,08, TK głowy i wyszło, że mam z prawej strony malutkiego zwapniałego oponiaka, po konsultacji z neurochirurgiem (24,10,) powiedziano mi, że on nie daje efektów bólowych, migrenowych. Ale od tej wizyty właściwie zaczęły się te bóle głowy. Zastanawiam się czy to może być z powodu stresu, czy może to coś poważniejszego. Umówiłam się na wizytę z neurologiem, ale do tego czasu chyba zwariuję. Koleżanka wczoraj zasugerowała, żebym zrobiła rezonans, bo będzie dokładniejszy wynik.

Witam! Stwierdzona zmiana w mózgu nie powinna powodować dolegliwości bólowych. W Pani przypadku dolegliwości mogą być spowodowane nadmiernym napięciem nerwowym, stresem, zaburzeniami elektrolitowymi (hipokaliemia, hipomagnezemia). Niewielki, zwapniały oponiak nie jest niepokojącym znaleziskiem i nie ma powodów do niepokoju, jak zapewne już powiedział neurochirurg. Badanie MRI głowy jest bardzo czułym i swoistym badaniem, ale w tej chwili nie ma wskazań do jego wykonania, chyba że po badaniu neurologicznym neurolog zadecyduje inaczej. Proponuję zastosować suplementację magnezu oraz potasu, może to spowodować ustąpienie parestezji (drętwienia mięśni). Zastosowanie łagodnie działających ziołowych preparatów uspokajających może zmniejszyć dolegliwości bólowe, jeśli mają one związek z napięciem nerwowym. Proponuję zgłosić się na umówioną wizytę u neurologa. Pozdrawiam serdecznie!