Zwapnienia nerek i jąder po operacji tarczycy

Witam moje pytanie jestem po operacji tarczycy jest rowniez u mnie tezyczka pooperacyjna od kilkunastu lat przyjmuje wapn niedawno urolog stwierdzil powazne zwapnienia jader i nerek czy te zwapnienia mogly powstac przez przyjmowanie duzych dawek wapnia ktore hamowaly tezyczke.jak stan obecny jader bedzie mial wplyw na plodnosc.lekarz stwierdzil tez zylaki w jadrze

Proszę omówić szczegółowo ten temat z urologiem prowadzącym! Mnie , na odległość , trudno jest udzielić autorytatywnej odpowiedzi! z.żurawski

Leczenie tężyczki wymaga podaży wapnia, Pana terapia musi być skonfrontowana przez nefrologa, który dobierze i dawki i preparaty w celu zmniejszenia ryzyka powikłań.