Zwapnienia w obrębie płuc w wyniku RTG klatki piersiowej

WITAM!MOJA MAMA MA 55 LAT JAKIES 6 LAT TEMU MIALA ROBIONE RTG KLATKI PIER. WYSZLO OK TERAZ ZNOWU JE WYKONALA .W OPISIE NAPISANE JEST ZE WIDOCZNE SA DROBNE ZWAPNIENIA. TRAFILA DO PULMONOLOGA . TEN NIE BYL JEDNAK PEWNY CZY SA TO ZWAPNIENIA I WYSLAL JA NA REZONANS ZA 3 MIES. :( STRASZNIE SIE BOJE :(( MAMA JEZDZI PO 2 TYS KM W SEZONIE NA ROWERZE NIE PALI NIE PIJE ZA MLODU CZESTO CHOROWALA NA ZAPALENIE PLUC W TAMTA JESIEN BYLA 3 TYG PRZEZIEBIONA ALE POTEM BYLO OK CO TO MOZE BYC JAK NIE ZWAPNIENIA?

Aleksander Ropielewski

Nie ma sensu spekulować co może być ewentualną inną przyczyną opisanych zwapnień do czasu wykonania badania. Nie ma powodu do nadmiernego niepokoju, a jednocześnie nie można pozostawić sytuacji bez rozwiązania.