Zwapnienia w strukturach głębokich półkul mózgu

Witam. Moja Mama dostała wynik TK głowy z kontrastem. Opis badania: "Zwapnienia w strukturach głębokich półkul mózgu. W okolicach ciemieniowych, przy- i okołokomorowo ogniska hipodensyjne mogące odpowiadać przewlekłym zmianom naczyniopochodnym. Zwapnienia w ścianach wewnątrzczaszkowych odcinków tętnic szyjnych wewnętrznych. Jak mamy, to rozumieć? Prosiłabym o odpowiedz i z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian o pochodzeniu naczyniowym. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.

Nic groźnego w mej ocenie ale czy nie ma choroby drobnych naczyń, Może też diagnozować w kier zespołu Fahra ? Udać sie do neurologa