Zwapnienie na wątrobie w USG

Witam. Przypadkim na USG wykryto u mni zwapnieni na watrobie 24mm x 10mm. Czy to cos powaznego. ? Co to jest wgl. ? To sie leczy. ? Jak tak to jak. ? Czy obserwacja raczej.? Czy lekcawazyc. ? Od czego to moze byc. ? Dziekuje i pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Wskazane jest wykonanie TK jamy brzusznej. W zależności od jego wyniku można będzie podjąć decyzję o dalszym postępowaniu. Może to być stan po zejściu zapalenia lub zwapniały naczyniak. Konieczne jest jednak pogłębienie diagnostyki.