Zwapnienie piramid nerkowych a wysokie ciśnienie tętnicze

Witam!Mam pytanie...ostatnio znaleziono u mnie zwapnienie piramid nerkowych czy mam sie martwic?Własnie czekam na wizyte do lekarza...mieszkam w Holandii mam nadzieje ze to nic groznego.A dotego mam wysokie cisnienie tetnicze.

Witam. Być może zmiany obecne w nerkach są przyczyną nadciśnienia tętniczego. Konieczne jest pogłębienie diagnostyki.