Zwapnienie w jądrach podstawy w wyniku TK głowy a udar

Witam, moją mamę (57 l.) od 3 miesięcy pobolewa codziennie głowa, z przodu. Wykonała badania krwi i moczu, wszystko w normie. Była u okulisty, również wszystko w normie. Mama była u neurologa, ten stwierdził udar. Dziś dostałyśmy wyniki TK głowy, wszystko jest w normie oprócz małego zwapnienia w jądrach podstawy po prawej stronie. Czy to faktycznie wskazuje na udar ? Mama jest zapisana do lekarza, jednak wolałabym jak najszybciej czegoś się dowiedzieć... i być może uspokoić..

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zwapnienie może być wynikiem przebytego epizodu niedokrwienia. Proszę udać się na wizytę do specjalisty w umówionym terminie.