Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zwężenie i odwodnienie tarczy międzykręgowych a operacja odcinka szyjnego kręgosłupa

Witam proszę o interpretację badania MIR kręgosłupa szyjnego Oś kręgosłupa szyjnego w normie Zwężenie i odwodnienie tarczy międzykręgowych c4-c5 c5-c6 c6-c7 na tych trzech poziomach osteofity uwypuklone obustronnie na 3.0 mm do zachyłków korzeniowych i kanałów korzeniowych oraz w mniejszym stopniu dokanałowo. Dokanałowych dyslokacji nie stwierdza się. Szyjny odcinek rdzenia i pogranicze czaszkowo- szyjne w normie. Czy w takim wypadku konieczna jest operacja odcinka szyjnego kręgosłupa.
ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam! Opis badania wskazuje na zmiany w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa. O kwalifikacji do zbiegu powinien zadecydować specjalista na podstawie badania, występujących dolegliwości oraz wyników badań dodatkowych. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy