Zwężenie i odwodnienie tarczy międzykręgowych a operacja odcinka szyjnego kręgosłupa

Witam proszę o interpretację badania MIR kręgosłupa szyjnego Oś kręgosłupa szyjnego w normie Zwężenie i odwodnienie tarczy międzykręgowych c4-c5 c5-c6 c6-c7 na tych trzech poziomach osteofity uwypuklone obustronnie na 3.0 mm do zachyłków korzeniowych i kanałów korzeniowych oraz w mniejszym stopniu dokanałowo. Dokanałowych dyslokacji nie stwierdza się. Szyjny odcinek rdzenia i pogranicze czaszkowo- szyjne w normie. Czy w takim wypadku konieczna jest operacja odcinka szyjnego kręgosłupa.
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam! Opis badania wskazuje na zmiany w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa. O kwalifikacji do zbiegu powinien zadecydować specjalista na podstawie badania, występujących dolegliwości oraz wyników badań dodatkowych. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.