Zwężenie płatów tarczycy a omdlenia i drgawki

mąż ma 34l.w kwietniu zaslabl w pracy.lekarz stwierdzil epilepsje.byly drgawki i przygryziony bok jezyka.wyniki eeg tk,holter,proba wysilkowa i inne nic nie wykazaly.ma podniesione wyniki tarczycy 11,50(ft4 0,89,ft3 3,10) i to od kwietnia sie nie zmienia,usg tarczycy wyszly dobrze lekarz swierdzil lekkie zwężenie platow i przepisal jod.czy tarczyca moze miec przyczyne omdlenia,drgawek i czy nie powinien dostac lekarstw.dodam tylko,ze mieszkamy w niemczech

Lek. Tomasz Budlewski

Może być tak, że dwie jednostki chorobowe współistnieją. Sądzę, że konieczna jest wizyta u endokrynologa i pozostanie pod jego opieką. Konieczne jest monitorowanie funkcji tarczycy oraz pozostanie pod stałą opieką lekarza neurologa względem padaczki.