Zwężenie szpary stawowej biodra ze slerotyzacją podchrzęstną powierzchni stawowych

Na zdjęciu RTG jest opis "zwężenie szpary stawowej biodra ze slerotyzacją podchrzęstną powierzchni stawowych oraz obecnością zmian wytwórczych na ich krawędziach". Mąż pracuje jako pracownik budowlany, od 3 miesięcy odczuwa bóle w pachwinie, nodze i ma ograniczony ruch do wewnątrz nogi. Często ból nogi występuje w fazie spoczynku. Występują również bóle do tego stopnia, że nie może zsunąć nogi z łóżka, musi sobie pomó ręką. Parę lat temu miał bardzo silne bóle kolan. Matka ma chore to samo biodro i jest skierowana na operację. Proszę o dopowiedź czy to już jest stan zaawansowany na tyle, że trzeba operacji.

Lek. Ewa Janus Radiolog, Szczecin

Witam,

jest to stan postępujących zmian zwyrodnieniowych stawów biodrowych. Stopień zaawansowania zmian nie został opisany w badaniu, zatem wskazana jest konsultacja ortopedy wraz z załączonym zdjęciem.

Pozdrawiam