Zwężenie tętnicy kończyny dolnej

co zrobić należy gdy pacjent ma zwężenie 90 procent tętnicy kończyny dolnej

Wszystko zależy od lokalizacji zwężenia i jego zasięgu. Trzeba na pewno w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem naczyniowym. W przypadku dobrej lokalizacji zwężenia oraz zwężenia na niewielkim odcinku tętnicy do rozważenia leczenie operacyjne (by-pass).