Zwężenie zastawki aortalnej a ćwiczenia na siłowni

Witam. Mam 19lat i zwężenie zastawki aortalnej. W wieku 2 lat miałem przeprowadzoną balonoplastyke. Operacja się udała i od tamtej pory normalnie funkcjonuje (badania kontrolne mam co rok, gradient utrzymuje się na poziomie 40). Chciałbym zapytać czy mogę w tej sytuacji chodzić na siłownie? Mógłbym sobie ewentualnie kupić pulsometr i monitorować prace serca podczas ćwiczeń. Czy jest taka możliwość? Chciałbym również zapytać czy mogę nurkować, chodzić po górach ( 3tys m) i skakać ze spadochronem?

Lek. Tomasz Budlewski

Wszelkie aktywności tego typu koniecznie należy skonsultować z lekarzem kardiologiem, najlepiej tym pod którym jest opieka.