Zwężona szpara stawowa stawu ze wzmożoną sklerotyzacją
bardz boli biodro plecy i kolana co mi dolega wynik rtg stawu biodra.w czesci górnejnieco zwezona szpara stawowa stawu ze wzmozona sklerotyzacja stropu panewki .cały czas jestem na lekach przecwbólowych które raczej mało pomagaja mam problemy z chodzeniem a i bez ruchu boli prosze o pomoc czy to cos powaznego czy to co opisane daje takie dolegliwosci i jakie badanie powinnam zrobic zeby szukac co mi jest bardzo prosze o zinterpretowanie tego opisu rtg cierpi jak moge sobie pomóc z góry dziekuje

KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon